Kontakt

Sveriges Veterinärförbund

Telefon: 08–545 558 20
E-postadress: kansli@svf.se
Besöksadress: Kungsholms Hamnplan 7, Stockholm
Postadress: Box 12709, 112 94 Stockholm
Organisationsnummer: 802003-7019

Växelns öppettider: 
Måndag-torsdag: kl 9.00-15.30
Fredag: kl 9.00-14.30
Lunchstängt alla dagar 11.30-12.30
Stängt för personalmöte onsdagar kl 9.30-10.30 

Avvikande öppettider i växeln:
Påsk 2023:
5 april, växeln stänger kl 11.30.
6-10 april, växeln stängd.

Facklig medlemsrådgivning

Kontakta våra ombudsmän på radgivning@svf.se eller via växeln på telefon 08-54555820. 

Kanslipersonal Sveriges Veterinärförbund

Telefonkontakt sker via växel tel 08-54555820.

Förbundsdirektör
Magnus Rosenquist
magnus.rosenquist@svf.se

Facklig verksamhetsplanerare
Björn Santesson
bjorn.santesson@svf.se

Ombudsman
Torbjörn Bidebo
torbjorn.bidebo@svf.se

Ekonomiassistent
Carola Eriksson
carola.eriksson@svf.se

Administratör
Karin Henriksson  
karin.henriksson@svf.se

Administratör VMR, specialistutbildningen 
Kent Joensuu
kent.joensuu@svf.se

Administratör facklig service
Jenny Henriksson
jenny.henriksson@svf.se

Kontorsservice, blankettbeställningar
Tobias Arosenius
tobias.arosenius@svf.se

Svensk Veterinärtidning 
E-post: redaktionen@svf.se

Specialistutbildningen: 
E-post: specialistutbildning@svf.se

Uppdaterades senast 25 januari 2023